** Witamy na oficjalnej stronie XXXVI Biegu Gwarków. ** Impreza odbyła się 19 lutego 2017 roku na Przełęczy Jugowskiej** Zapraszamy za rok na kolejny Bieg Gwarków 2018**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » I po Piastach
Dzisiaj jest czwartek, 21 września 2017 roku.

Trzy z czterech biegów głównych mężczyzn oraz wszystkie biegi kobiet podczas XXXVI Biegu Piastów wygrali obcokrajowcy.  Na starcie przez trzy dni stanęło prawie ponad cztery tysięce narciarzy.

W Jakuszycach brylowali Czesi i Niemcy. To oni najczęściej stawali na podium. Ale wszyscy uczestnicy Biegu Piastów mieli fajną zabawę, bo pogoda dopisała. W tym gronie nie brakowało wałbrzyszan. Przez trzy dni rozgerano pięć biegów. W piatek dystans 10 km wygrał Benjamin Seifert.  Ten narciarz wygrał w niedzielę dystans 30 km w stylu dowolnym i był drugi w sobotę na 50 km w stylu klasycznym.  Jego rodak Escher Toni wygrał bieg na 50 km FT i bieg na 26 km CT.  Jedyne polskie zwycięstwo to sobotni bieg na 50 km CT, najlepszy był Mariusz Michałek, który o 21 sekund wyprzedził Seiferta.  Wszystkie biegi pań wygrały Czeszki. Wyniki na www.datasport.pl lub www.bieg-piastow.pl.

W Jakuszycach widać było wałbrzyszan. W tym gronie dawnego wałbrzyskiego biathlonistę Zbigniewa Szlufcika, który był 8. na 50 km FT.  Adam Cabała zajął 52. miejsce, Jarosław Marciniuk 55., a Artur Tyborski 126. Na dystansie 30 km FT 6. był Arek Ogorzałek, 45. Krzysiek Figiel, 78. Janusz Biskup, 105. Piotr Kwiatkowski 157. Sebastian Raciniewski, a 237. Weronika Tyborska. Na dystansach klasycznych  4. był Ogorzałek - on to ma pecha, zawsze poza podium - 20. Waldemar Poręba, a 64. Mariusz Włochal.  Na 50 km CT  129. miejsce zajał Marian Myjak, a 188. Marcin Stefanow. Pobiegi tradycyjnie Józef Żuk, Kazimierz Sawko, Kazimierz Staszewski, Czesław Marciak.

Główna impreza narciarska w Polsce już za nami. Ale sezon biegania na nartach jeszcze się nie skończył. Przed nami bowiem dwie imprezy SNS i Bieg Dudka w Radziechowych.