** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza z 16 marca 2019 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK - została odwołana** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków  w przyszłym roku - 09.02.2020**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Dwa biegi czekają
Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 roku.
 

Wczoraj padał znowu śnieg. Dopadało troszkę w Andrzejówce, ale tam jest plusowa temperatura. Padał śnieg w Jakuszycach, a tam go jest jeszcze sporo. I powinno go jeszcze być sporo do końca marca, bo przed nami nie tylko dwie kolejne imprezy Salomon Nordic Sunday, ale także MP seniorów w biathlonie, które są zaplanowane na weekend 23-25.03.

Wracamy do najbliższego weekendu. Przed nami dwa biegu. Edward Dudek zaprasza na XVIII Bieg Bacy do Radziechowych koło Żywca. Tam śnieg mu znika, ale on zawsze znajdzie takie miejsce, gdzie się  da na nartach pobiegać. I bieg się odbędzie, w sobotę, 10.03 o godz. 13.30. Dystanse w stylu klasycznym na 5 i 10 km, są także krótsze biegi dla dzieci.  Szczegóły na www.hotelcis.eu/dudek.

W niedzielę natomiast czeka nas szósta impreza z tegorocznego cyklu Salomon Nordic Sunday. To przedostatni bieg, a regulamin mówi, że o sklasyfikowaniu na końcowej liście decyduje ukończenie pięciu z siedmiu biegów SNS.  Do tej pory tylko 43 narciarzy ma pięć startów  w pięciu biegach czyli na pewno już zostaną sklasyfikowani. Pozostali muszą jeszcze zaliczyć jeden lub dwa starty, by spełnić ten warunek.

Najbliższa szansa w niedzielę, 11 marca. O godz. 11 start w stylu klasycznym na dystansach mega i mini, a o godz. 11.15 start na dwa dystanse w stylu dowolnym. Zapisy w sobotę w Jakuszycach w sklepie Salomona w godz. 9-17, w niedzielę od godz. 8 oraz na stronie internetowej www.sns-nartybiegowe.pl.

W SNS startuje grupka wałbrzyszan. Nie wszyscy mają już po pięć biegów, trzymamy za nich kciuki. I zachęcamy do wiosennego biegania na nartach. Słońce już mocno świeci, a jeszcze można pobawić się na białym puchu.

Zachęcamy także do biegania na nogach. W Wałbrzychu w każdą sobotę o godz. 10 odbywa się trening biegowy prowadzony przez dwukrotnego olimpiczyka Romana Magdziarczyka. Zbiórka o godz. 10 przed halą lekkoatletyczną na Nowym Mieście ul. Chopina 1. Zaczynamy wspólne treningi przed główną naszą biegową imprezą roku 2012 - XIII Półmaratonem Wałbrzych, który odbędzie się 26 sierpnia. Nie czekaj, zacznij biegać z nami!