** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza z 16 marca 2019 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK - została odwołana** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków  w przyszłym roku - 09.02.2020**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Finał SNS
Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 roku.
 

Powoli musimy się szykować do zakończenia sezonu narciarskiego. To widać po ilości imprez biegowych, których z każdym weekendem przybywa. To dobrze, bo już działa strona "Biegaj - zapobiegaj" czyli XIII Półmaraton Wałbrzych, na której piszemy o biegach i przygotowaniach amatorów do imprez biegowych w Wałbrzychu. Zapraszamy więc na tę stronę www.polmaraton.walbrzych.pl.

Tymczasem dobiegł końca PŚ w narciarstwie biegowym. Justyna Kowalczyk do końca walczyła w pieknym stylu z Marit Bjoergen o zwycięstwo. I dopiero na podczas ostatniego biegu musiała uznać jej wyższość w tyms ezonie. Jeszcze w sobotę wygrala dystans w stylu klasycznym. ale w niedzielę nie dała już rady Norweżce w biegu w stylu dowolnym, zajęła piąte miejsce i ostatecznie była druga w całym PŚ.

Swój finał w niedzielę mieli także amatorzy w Salomon Nordic Sunday. To był Bieg Finałowy, siódmy, który zgromadził na starcie 144 narciarzy. W ostatniej imprezie Salomon Nordic Sunday startowali ci, którym brakowało punktów, by być sklasyfikowanym na mecie sezonu. Dystanse wygrywali faworyci, Piotr Skowron i Maciej Staręga na krótszych dystansach w stylu klasycznym i dowolnym oraz Jakub Mroziński i Czech Pavel Petr na dystansach mega. Widać było wałbrzyszan.

Siódmy na mini FT był Zdzisław Pyrdol, który do końca walczył o podium w całym cyklu. Za nim przybiegli Daniel Filip (8.), Artur Mazurek (10.) i Mateusz Matusik (17.).  Na mini CT 11. był Mariusz Włochal a 22. Eugeniusz Marcinowski. Na dłlugich dystansach pojawili się nasi wyczynowcy, w stylu klasycznym 11. miejsce zajął Sebastian Raciniewski, 25. Artur Kaszubski, 32. Henryk Fortoński i 39. Rudolf Turek.  Do końca o podium walczył też Marcin Stefanow, który w stylu dowolnym zajął 8. miejsce. Wkrótce podamy ostateczną kolejność naszych zawodników w całej edycji SNS.