** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza zostanie rozegrana 3-4 lutego 2018 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków 2018**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Nasi na mecie
Dzisiaj jest poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku.

W Andrzejowce piękna wiosna. Zachęcamy do spacerów. U nas też powoli kończymy sezon narciarski. Dzisiaj końcowe wyniki startów wałbrzyszan w Salomon Nordic Sunday, którego jednym etapem był nasz XXXIII Bieg Gwarków. Organizatorzy naszego biegu przygotowują też spotkanie kończace działalność komitetu organizacyjnego tegorocznego biegu. Ma się ono odbyć z udziałem trenera Aleksandra Wierietielnego, dlatego czekano  z nim do końca sezonu startów Justyny Kowalczyk i powrotu wałbrzyskiego szkoleniowca. Będziemy o nim informować na naszej stronie.

Dzisiaj podsumowanie SNS. Pierwszy dzień wiosny to dobry moment, by tegoroczne starty Salomon Nordic Sunday ocenić. W tej imprezie regularnie startowało kilkunastu wałbrzyszan. Najlepiej wypadł Daniel Filip z Czarnego Boru, który na dystansie mini stylem dowolnym stanął na trzecim miejscu podium. Wygrał w tej kategorii Czech Tomas Malik. Tutaj najwięcej wałbrzyszan uczestniczyło w siedmiu biegach, w tym w naszym Biegu Gwarków. Trzeci był Daniel Filip, który zaliczył wszystkie biegi. Szóste miejsce zajął Zdzislaw Pyrdoł (6 startów), dziewiąte Mateusz Matusik (7), dziesiąte Artur Mazurek (7), a piętnaste Krzysztof Wojciechowski (5). Na dystansie mini stylem klasycznym zwyciężył Piotr Skowron, który wygrał wszystkie biegi. Dziewiąty był Mariusz Wlochal (6), dwudziesty ósmy Eugeniusz Marcinowski (7), a czterdziesty piąty Piotr Szurowski (4).

Blisko podium na dystansie mega FT był Marcin Stefanow, który startował 6 razy i zajął 6. miejsce. Z kolei Wiesław Boduszek był 26. po tylko 3. stratach. Najlepszy w tej kategorii był Czech Pavel Petr. Na dystansie mega CT zwyciężył Jakub Mroziński. Wałbrzyszanie nieco dalej: 24. Piotr Kaszubski (6), 33. Henryk Fortoński (7), 36. Sebastian Raciniewski (4) i 48. Rudolf Turek (6). Co ciekawe, ten dystans mial najwięcej, bo 159. uczestników. W sumie na czterech dystansach sklasyfikowano 453. startujacych, niektórzy mieli po 7 zaliczonych biegów, a niektórzy tylko po jednym.