** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza zostanie rozegrana 3-4 lutego 2018 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków 2018**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Zimowa końcówka
Dzisiaj jest poniedziałek, 10 2018 roku.

Sezon zimowy w Polsce został oficjalnie zakończony. Chociaż jeszcze w Jakuszycach i Wiśle jest śnieg na trasach, na których rozgrywano  w tym roku najważniejsze imprezy, to narciarze już powoli chowaja narty. Ostatnią imprezą było MP seniorów w biathlonie. Po nich to, po zdobyciu trzech złotych medali, Tomasz Sikora oznajmił, że kończy swoją bogatą i długą karierę sportową. W sposób naturalny jego następcą stanie się w następnym sezonie najstarszy wśród seniorów Krzysztof Pływaczyk, wychowanek UKN Melafir Czarny Bór, wielokrotny uczestnik Biegu Gwarków. Na Krzyśku spoczywać będzie duża odpowiedzialność za wyniki kadry. On ten sezon, po dwóch latach przerwy spowodowanych choroą, miał już lepszy od poprzedniego. Kilka razy zakręcił się koło piewrszej '50" PŚ. Może zacznie w seoznie 2012/13 nareszcie punktować?

W dokończonych w Wiśle MP seniorów i młodzieżwcówców nasi zawodnicy zdobyli cztery meale. Brązowy wywalczyła sztafeta złożona z młodziezowców i juniorów (Kotas, Stec, Sobies, Słonina). Dwa brązowe medale zdobyła w kategorii młodzieżowej Sylwia Malinowska. I jeden brąz dołożył Mateusz Stec w kategorii młodzieżowej. Trzy medale wywalczył Mirek Kobus, który obecnie reprezentuje KB Kościelisko.

W Wałbrzychu finałem XXXIII Biegu Gwarków będzie spotkanie organizatorów. Gościem na nim ma być trener Aleksander Wierietielny. Spotkanie odbędzie się w kwietniu, ale nie ma być tylko kurtuazyjne podsumowanie imprezy, ale spotkanie grupy ludzi, którzy chcą ożywić na dobre Andrzejówkę, a nie tylko  przygotowywać ją na 1-2 imprezy rocznie.