** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza z 16 marca 2019 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK - została odwołana** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków  w przyszłym roku - 09.02.2020**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Jest regulamin
Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 roku.
 

OSiR Wałbrzych przygotował już regulamin naszego biegu na 3 lutego 2013. Za trzy miesiące będzie już po Gwarkach, ale dzisiaj warto przeczytać zasady na jakich będzie się odbywał bieg. Wkrótce regulamin zawiśnie na naszej stronie. Pierwsza zmiana to fakt, iż Bieg Gwarków tym razem nie jest zaliczany do cyklu Salomon Nordic Sunday. Druga zmiana to wprowadzenie biegu "Liczy się udział". To będzie dystans 5 km stylem dowolnym dla tych wszystkich (FT), ktorzy chcą mieć zaliczony udział w kolejnym Biegu Gwarków (nasi liderzy pod względem ilości startów są z roku na rok coraz starsi, więc organizator musi to wziąć pod uwagę). Narciarze ci otrzymają wszystkie świadczenia (upominki, poczęstunek, numer startowy), ale nie otrzymają nagród za miejsca na podium. Główny bieg zostanie rozegrany na dystansie 20 km w dwóch stylach (CT i FT) i tylko na głownym dystansie będą prowadzone kategorie wiekowe (do 19 lat, do 30, do 40, do 50, do 60 i powyżej 61 lat). Bieg na 10 km jest Memoriałem Józefa Pawlika i też będzie rozegrany w dwóch stylach (CT i FT), ale klasyfikacja prowadzona będzie tylko w kategorii open. Dla dzieci przygotowano dystanse 300m, 500m, 1, 2 i 3 km.

Są tylko dwie opłaty startowe. Pierwsza, podstawowa  - 35 zł obowiązuje do 2 lutego włącznie, można ją wnieść przelewem lub osobiście w siedzibie OSiR i na miejscu biegu w przeddzień imprezy. W niedzielę 3.02.2013 opłata rośnie aż dwukrotnie, do 70 zl i będzie przymowana tylko na polanie. Organizator chce zmobilizować startujacych, by opłacali start wcześniej, a w dniu startu odbierali tylko numery startowe. Zapisy będa prowadzone w wersji elektronicznej i osobiście w OSiR lub na polanie do 2.02.2013. Podobnie jak rok temu ten kto pierwszy wpisze się elektroniecznie na listę startową zostanie zwolniony z opłaty. Datasport za kilka dni uruchomi zapisy elektronicznie, prosimy czuwać i często wchodzić na naszą stronę, by nie przegapić tego momentu.