** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza z 16 marca 2019 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK - została odwołana** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków  w przyszłym roku - 09.02.2020**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Jest śnieg!
Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 roku.
 

Długo oczekwiany śnieg ponownie spadł w Andrzejówce. Nie ma go, niestety, zbyt wiele, zaledwie 5 centymetrów. Ale temperatura otoczenia jest minusowa, więc śnieg trochę poleży. Od środy ma być ochłodzenie, może spadnie go więcej. OSiR Wałbrzych wkrótce będzie umieszczać na trasie wokół Waligóry oznaczenia trasy, których wymaga nowa ustawa o kulturze fizycznej. Pojawią się mapki trasy, kierunkowskazy, oznaczenia dystansu. Trasa czynna będzie w godz. 9-15.30, wówczas też będzie pełniony na trasie nadzór przedstawicieli GOPR. Tylko spadnie śnieg to biegamy znowu w Andrzejówce.

Skoro teraz tego śniegu pod Waligórą jest mało, to wałbrzyszanie biegają w Jakuszycach. Grupka najbardziej wytrwałych biegaczy wałbrzyskich była w niedzielę na Biegu Tysiąclecia, byli to Stefanow, Spychalski, Fortoński, Włochal, Żuk, Turek. Z kolei na naszej liście startowej mamy 70 nazwisk. Zachęcamy do zapisów już teraz, elektronicznie jest to proste i przyjemnie, wystarczy wejść na naszej stronie do zakładki "zgłoszenia". Opłatę można wnieść nieco później, pamiętajmy jednak, by do 2 lutego była na koncie OSiR Wałbrzych. Do tego dnia opłata wynosi 35 złotych. W sobote, 2.02 będzie można wpłacić i zapisać się w recepcji OSiR i w schronisku Andrzejówka. A 3 lutego obecność obowiązkowa pod schroniskiem na biegu. To już tylko 26 dni zostało do tego ważnego i przyjemnego dla wszystkich momentu.