** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza z 16 marca 2019 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK - została odwołana** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków  w przyszłym roku - 09.02.2020**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Byli u Bacy
Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 roku.
 

Zimę widać w Wałbrzychu nie tylko jeszcze za oknami. Ale także w imprezach, w których wałbrzyszanie startują. W weekend nie brakowało narciarzy w Andrzejówce. Tam jeszcze śniegu wystarczy na kilka tygodni. Zwłaszcza, że zapowiadane ocieplenie ma być i krótkie, i nie także znowu wiosenne. Trasa wokół Waligóry będzie więc cały czas do dyspozycji narciarzy. Nie jest wykluczony nawet wielkanocny spacer czy bieg na nartach po śniegu w Andrzejówce.

Jeszcze w kraju są rozgrywane imprezy narciarskie. W niedzielę odbył się Międzynarodowy Bieg Bacy na Kubalonce. I nie mogło zabraknąć tam wałbrzyszan. Pojechała startować trójka - Henryk Fortoński, Sebastian Raciniewski i ... Mariusz Gawlik. Dyrektor Biegu Gwarków nie mógł biegać 24 lutego, więc biega  teraz. Bez problemu wałbrzyszanie ukończyli dystans 10 km. Odwiedzili Edwarda Dudka, przez którego byli goszczeni. Sam bieg zebrał na starcie 120 zawodników. Jest więc dużo bardziej kameralny niż nasze Gwarki.

Mariusz Gawlik pojechał do Wisły nie tylko biegać, ale takż promować ... XIV Półmaraton Wałbrzych. Do tej imprezy jeszcze 5 miesięcy, ale już warto o niej myśleć i się do niej przymierzać. Gwarki są znane w Radziechowych, Żywcu czy Wiśle. Teraz trzeba promować nasz półmaraton w centrum Wałbrzycha.  Dlatego zapraszamy na stronę www.polmaraton.walbrzych.pl. Tam zaczynamy pisać o przygotowaniach, o samej imprezie, do której już zgłosiło się ponad 100 biegaczy. Tyle, co wystartowało w Biegu Bacy na nartach.

Na zdjęciu, od lewej: Henryk Fortoński, Sebastian Raciniewski, Edward Dudek i Mariusz Gawlik na Kubalone po Biegu Bacy