** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza zostanie rozegrana 20-21 stycznia 2018 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków 2018**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Prawie koniec
Dzisiaj jest niedziela, 19 listopada 2017 roku.

Za nami 39 Bieg Piastów, największa i najważniejsza w Polsce impreza biegowa w narciarstwie. To prawie koniec sezonu biegów dla amatorów. Prawie, bo przed nami jeszcze jedna edycja SNS. Wróćmy jednak do Jakuszyc i Biegu Piastów. Licznie byli tam reprezentowani wałbrzyszanie. A prawie wszystko wygrywali Czesi.

W ramach 39. Biegu Piastów rozegrano pierwszy bieg na 15 km stylem klasycznym. Pewnie zwycięstwo odniosła para z Czech. Wśród mężczyzn w szerokiej czołówce widoczni byli wałbrzyszanie. 20. miejsce zajął Arek Ogorzałek, 33. był Artur Mazurek, 57. Sebastian Raciniewski, a 89. Edward Dudek. Wśród pań 41. miejsce zajęła Barbara Figiel, a 120. Weronika Tyborska. Bieg ukończyło ponad 1,2 tysiąca narciarzy. Sobota to był najdłuższy bieg na Piastach na 5o km CT. Najlepsi byli Estonka i Czech. Wśród panów w pierwszej "10" był tylko jeden Polak. Pokazali się wałbrzyszanie. W rywalizacji pań nasza była kolarka Joanna Ignasiak zajęła 44. miejsce. Wśród panów Arek Ogorzałek był 43. Jarosław Szuplewski zajął 187 miejsce, Marcin Stefanow - 213, a Adam Cabała 234. Ostatni dzień 39 Biegu Piastów to były dwa biegi: na 25 km  CT i 30 km FT. Nic dziwnego, że wystartowało w nich najwięcej narciarzy i było wśród nich najwięcej wałbrzyszan. Na dystansie 25 km CT wysokie 12. miejsce zajął Waldemar Poręba, 23. był Filip Skalski, 47. Jarosław Szuplewski, 67. Krzysztof Spychalski, a wśród pań 55. miejsce zajęła Joanna Ignasiak. W stylu dowolnym na 30 km 10. była w kategorii kobiet była kolarka Natalia Frączek, a 33. Barbara Figiel. Wśród panów Artur Mazurek zajął 48. miejsce, Andrzej Nowicki 54., Adam Cabała 64., a Krzysztof Figiel 116. Na obu dystansach pobiegło kilka tysięcy narciarzy. Oba biegi wygrali podwójnie Czesi, którzy na 8 złotych medali zdobyli w Jakuszycach aż 7. Ten ósmy wywalczyła Estonka. Impreza odbyla się w dobrych  warunkach, w sumie zgromadziła na starcie ponad 5 tysięcy biegaczy.