Na tę wiadomość czekali wszyscy narciarze. Będą Gwarki 2021!!

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Pogadajmy o nagrodach
Dzisiaj jest czwartek, 15 kwietnia 2021 roku.
 

Olimpijska zasada, że najważniejszy jest udział w imprezie, to bardzo ważne sportowe motto. Ale dla sportowcow są ważne też nagrody. Dzisiaj o nich kilka zdań na 9 dni przed naszym biegiem. Na obu dystansach  - 10 i 20 km tylko styl klasyczny - będą prowadzone osobne klasyfikacje pań i panów. Na dystansie 10 km dla najlepszych są przewidziane nagrody rzeczowe i puchary w klasyfikacji open. Na dystansie 10 km nie ma kategorii wiekowych. Ten bieg to jest Memoriał Józefa Pawlika. Na dystansie 20 km są puchary i nagrody finansowe dla zwycięzców, a za II i III miejsce puchary i nagrody rzeczowe. Na głównym dystansie 20 km jest 8 kategorii wiekowych, dla najlepszej trójki w każdej są nagrody rzeczowe. Są też nagrody dla najstarszej zawodniczki i zawodnika oraz dla najlepszego niespełnosprawnego sportowca (kobieta i mężczyzna). Wszyscy otrzymują medale, a dyplomy w wersji elektronicznej będą do pobrania ze strony www. datasport.pl.

Do XXXVI Biegu Gwarków pozostało 9 dni. A przed nami dzień wcześniej odbędzie się jeszcze jedna biegowa impreza - To Enervit Clasic zaplanowany na 18.02 na dystansie 15 km w Jakuszycach. Zapowiada się więc dla narciarzy spoza Dolnego Śląska dwudniowe bieganie - 18.02 w Jakuszycach, a 19.02 na Przełęczy Jugowskiej. Nie będzie w niedzielę 12.02 Biegu Gór Suchych, który ma zorganizować MCK Mieroszów. Ten bieg został przeniesiony na 25.02 do Sokołowska.

Tymczasem na liście zgłoszeń do Gwarków mamy już prawie 100 narciarzy z kilkunastu miast kraju. Jest pierwsza narciarka z Czech, to Jitka Pesinova, która już stawała na podium naszej imprezy. Czekamy na następnych śmiałków, jest okazja pobiec po raz pierwszy na trasie Nietoperz w Górach Sowich wokół Wielkiej Sowy (na zdjęciu wieża na szczycie tej góry).