** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza zostanie rozegrana 20-21 stycznia 2018 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków 2018**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Uratowane Gwarki
Dzisiaj jest poniedziałek, 18 2017 roku.

255 narciarzy, od Krosna do Szczecina i od Białegostoku po Czarny Bór ukończyło XXXVI Bieg Gwarków, po raz pierwszy rozegrany na Przełęczy Jugowskiej na styku gmin Pieszyce, Nowa Ruda, Wałbrzych. Przybyli tu czołowi polscy biegacze, byli reprrzentaci Czech i Szwecji. Sprawna organizacja, słoneczna pogoda, więcej niż dobre warunki śniegowe, dobrze przygotowane trasy. Podkreślali to stali bywalcy biegów krajowych i zagraniczych. Bieg główny wygrał Daniel Iwanowski, który dzień wcześniej był najlepszy w Enervit Clasic w Jakuszycach. Za nim przybiegli Robert Faron i Piotr Habrat, a jako czwarty metę minął Daniel Filip. Wśród pań całe podium dla zawodniczek z Czech. Wygrała Nikol Benesova, druga była Jitka Pesinova, a trzecia Jolana Benesova, mama Nikol i trzykrotna zwyciężczyni naszego biegu. Na tym dystansie bieg ukończyło 147 biegaczy. Dystans 10 km wygrał były biathlonista Waldemar Poręba, drugi był Andrzej Nowicki, a trzeci Artur Osyda. Jako czwarty przybiegł nasz młody biathlonista Jakub Ogorzałek. Wśród pań na podium stanęły Agnieszka Stefańska, Patrycja Fidorowicz i Arleta Zasina. Ten dystans ukończyło 108 narciarzy. Po raz 36. pobiegli w naszej imprezie Józef Żuk i Edward Dudek, a po raz 34. najstarsza uczestniczka Barbara Pisarska-Stefanow  (najstarszy był 77-letni Kazimierz Dura z Wrocławia). Na stronie www.datasport.pl pełne wyniki oraz nagranie filmowe. Na stronie www.aqua-zdroj.pl serwis zdjęciowy i nagrania telewizyjne. Oglądajcie, analizujcie, kibicujcie. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej imprezie. Będziemy jeszcze do niej wracać w najbliższych dniach.