** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza zostanie rozegrana 20-21 stycznia 2018 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków 2018**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Były gwiazdy
Dzisiaj jest poniedziałek, 18 2017 roku.

Za nami największy narciarski bieg w Polsce – 41. Bieg Piastów. Z wyjątkowym wydarzeniem, jakim był udział w biegu głównym na 50 km Justyny Kowalczyk (na zdjęciu), mistrzyni olimpijskiej i mistrzyni świata podopiecznej wałbrzyskiego trenera Aleksandra Wierietielnego. Do tego biegowi przez trzy dni towarzyszyła piękna pogoda. Justyna pokazała klasę. Była najlepszą nie tylko Polką, ale Polakiem, wyprzedziła wszystkich panów, dala się wyprzedzić tylko pięciu Czechom. Tak na marginesie, przez kilkaset metrów przegrywała jednak z … Henrykiem Fortońskim, który wystartował w grupie niepełnosprawnych na samym początku narciarskiego peletonu. A Justyna go goniła, bo jako mistrzyni wystartowała przed cała grupą narciarzy. Justyna w klasyfikacji open zajęła szóste miejsce i o 4 minuty wyprzedziła najlepszego Polaka, Daniela Iwanowskiego (Białystok), który przed dwoma tygodniami wygrał XXXVI Bieg Gwarków. Zwycięzcą został Czech Pavel Ondrasek, wygrał z Kowalczyk o prawie 7 minut. Najlepszy wałbrzyszanin, Krzysztof Pływaczyk był 20., Arkadiusz Ogorzałek (zdjęcie 4) 34., Grzegorz Wojtas 110., Artur Mazurek 126., Piotr Pluta – 176., a najlepszy górnik-biegacz Marian Myjak (zdjęcie 3) był 131. Z kolei bieg na 30 km stylem dowolnym wygrał był Czech Dusan Kozisek, który wyprzedził Toniego Eschera, a trzeci na metę przybiegł wałbrzyski biathlonista Tomasz Jurczak.  Najlepsza kobieta Róża Łyjak zajęła 32. miejsce w klasyfikacji open.  Byli i wałbrzyszanina tym dystansie. Mariusz Hartman zajął 109. miejsce,  była kolarka Natalia Frączek 114., Krzysztof Figiel 166. Na dystansie 9 km 18. był Artur Mazurek, a 19. Andrzej Nowicki.  Piotr Pluta, były biathlonista Górnika,  po raz 40. wystartował w Biegu Piastów. Po raz 39. zaliczył start w Jakuszycach Kazimierz Staszewski (zdjęcie 2), to wałbrzyski rekord startów w tej imprezie (Pluta mieszka od kilkunastu lat we Wrocławiu), który w niedzielę ukończył bieg na 16 km na 287. miejscu. Pobiegł na tym dystansie także trener kadry biathlonistów, były mistrz świata i wicemistrz olimpijski Tomasz Sikora. Z wałbrzyszan ponadto biegali w Jakuszycach m.in. Henryk Fortoński, Edward Dudek, Arkadiusz Ogorzałek (zdjęcie 4), Sebastian Raciniewski, Krzysztof Figiel, Jakub Krakiewicz, Edward Kozłowicz, Stanisław Spychalski, Waldemar Poręba, Andrzej Nowicki, Dariusz Kalita, Eugeniusz Marcinowski, Marcin Stefanow, Krzysztof Spychalski. Tym razem zabrakło tam Józefa Żuka.