** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza zostanie rozegrana 20-21 stycznia 2018 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków 2018**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

Dzisiaj jest poniedziałek, 18 2017 roku.

To prawdziwy koniec sezonu narciarstwa biegowego w Polsce. Od killku lat po Biegu Piastów organizowany jest UltraBiel w Górach Białych koło Stronia Sląskiego. W tym roku udało się go przeprowadzić 11 marca na resztkach śniegu, a dystanse nie były byle jakie, bo 60, 30 i 15 km. Wszystko dla narciarskich orłów. Na tych trzech dystansach pobiegło 251 narciarzy, licznie startowali Czesi, ale to Polacy wygrali wszystkie trzy biegi. W tym byli zwycięzcy naszego Biegu Gwarków z lat poprzednich. Pod Stroniem pobiegło też killku wałbrzyszan.  Dystans 60 km wygrał  Bogusław Gracz, a 32. był Sebastian Raciniewski, natomiast 47. Mirosław Kabat (startował też udanie w Biegu Piastów). Dystans 30 km wygrał Piotr Michałek, 11. był Grzegorz Wojtas, 17. Marcin Stefanow, a 20. Marian Myjak. Natomiast na 15 km zwyciężył Jan Łacek, a 3. był Kuba Ogorzałek. Co prawda mamy już prawie kalendarzową wiosnę, ale nadal można biegać na trasach w Jakuszycach i na Jamrozowej Polanie koło Dusznik. Resztki śniegu sa także na Przełęczy Jugowskiej.