Na tę wiadomość czekali wszyscy narciarze. Będą Gwarki 2021!!

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Przesuwamy i czekamy
Dzisiaj jest czwartek, 04 marca 2021 roku.
 

Jest już decyzja i nowy termin naszego biegu: 17-18 lutego. Bardzo podobny do ubiegłorocznego, a wówczas był śnieg i bieg się udał. Wszystko przesuwamy od kolejne dwa tygodnie: zapisy, opłaty, odbiór numerów, dystanse, start. Organizatorzy dmuchają i chuchają na trasę, czekamy na opady śniegu, by mógł na trasy wjechać ratrak. Brakuje 20-30 cm białego puchu. Ale zapowiadane są opady od czwartku. 17-18.02 to dobry termin, nie ma innych imprez biegowych w regionie, więc jest szansa, że na Przełęcz Jugowską przyjedzie dużo narciarzy. Zapraszamy! Rzecz jasna, jeżeli komuś ten termin nie pasuje, bo ma inne sprawy i wydarzenia, a już dokonał zgłoszenia i opłaty za start na pierwszy czy drugi termin, to otrzyma zwrot wpisowego. W tej sprawie prosimy o przesyłanie maili pod adres:t.durajczyk@aqua-zdroj.pl. Tak więc przesuwamy termin i czekamy na śnieg, a w myśl przysłowia "Do trzech razy sztuka", mamy nadzieję, że ten trzeci termin 17-18.02 wypali i biegi na 20 i 10 km będą udane i z dużą frekwencją. Do zobaczenia na trasach na Przełęczy Jugowskiej!

Dzisiaj o godz. 11 w siedzibie Aqua Zdroju odbędzie się konferencja prasowa z udziałem organizatorów 37. Biegu Gwarków. Wcześniej spotkają się wszystkie strony, by podjąć decyzję w sprawie teminu biegu. Wczoraj - patrz zdjęcie - była wizytacja tras. Dzisiaj rano także przedstawiciele GOKiS Gminy Nowa Ruda byli na trasach. Śnieg jest, ale warunki są trudne, może uda się skrócić pętlę i przeprowadzic jednak bieg w najbliższy weekend.  Śnieg ma padac od czwratku, nie jest wykluczone, że organzaitorzy wyznaczą także kolejny termin imprezy. Tak naprawdę biegów narciarskich nie ma w naszym regionie zbyt wiele, 10.02 jest jeszcze tylko Enervit Clasic. Piasty dopiero na przełomie lutego i marca. Termoin 17-18 luty jest wolny, więc nie jest wykluczone, że to będzie nowy termin naszego biegu. Czekamy na decyzję. 

Tymczasem w sobotę rozegrano w Jakuszycach Enervict Clacic na 10 km. Wystartowalo pond 200 narciarzy, warunki śniegowe były bardzo dobre. Wygrał Tomasz Kałużny. Nie zabrakło wałbrzyszan. Grzegorz Wojtas zajął 28. miejsce, Michał Leszko był 53., Dariusz Kalita – 54., a Sebastian Raciniewski - 75.