** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza z 16 marca 2019 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK - została odwołana** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków  w przyszłym roku - 09.02.2020**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Gwarkowi olimpijczycy
Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 roku.
 

W przededniu rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang nie sposób nie wspomnieć o olimpijczykach, którzy startowali w Gwarkach. I byli to nie tylko narciarcze czy biathloniści. Kilka razy na starcie w Andrzejówce pojawiła się ... Maja Włoszczowska, nasza kolarka górska, wicemistrzyni olimpijska, która zimą lubi biegać na nartach, wszak pochodzi spod Jeleniej Góry. Rzecz jasna, że w Gwarkach startowali biathloniści - olimpijczycy. Począwszy od Zbigniewa Filipa, Jana Wojtasa i Darka Kozłowskiego, naszego tercetu z początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia po Krzysztofa Pływaczyka i Łukasza Słoniny, którzy startowali w zimowych igrzyskach już w XXI wieku. Startowała u nas Anna Stera, pochodząca z Dusznik-Zdroju. Kilka razy gościem imprezy był trener Aleksander Wierietielny, który przez 30 lat mieszkał w Wałbrzychu. A w tym roku mamy nadzieję na olimpijski debiut Kamili Żuk (na zdjęciu), dziewczyny z Sokołowska, która narciarsko rosła wraz z Biegiem Krasnali i Biegiem Gwarków. I taka zabawa w tych zaprowadziła ją na olimpijskie arenry. Trzymamy kciuki za Kamilę i jej starty w lutym w Korei Połudnowej. 

Do rozpoczecia ZIO w Pjongczang pozostały dwa dni. My odliczamy dni do 37. Biegu Gwarków. Od dzisiaj pozostało ich już tylko 10. Poprawiły się warunki śniegowe w Jugów Park. Rośnie szansa, że na nartach spotkamy się tam już w weekend 17-18 lutego.