** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza z 16 marca 2019 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK - została odwołana** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków  w przyszłym roku - 09.02.2020**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Między memoriałami
Dzisiaj jest wtorek, 19 listopada 2019 roku.

We wtorek na Przełęczy Jugowskiej spotkają sie organizatorzy 37. Biegu Gwarków, by ustalić ostatnie szczegóły. Termin naszego biegu  w tym roku to 16 marca. Dzień później na tych samych trasach odbędzie się Narciarski Bieg Włókniarza. Trasy sa świetnie przygotowane, zapraszamy do weekendowego i codziennego biegania na Przełeczy Jugowskiej. Tymczasem odbywają się inne biegi narciarskie na Dolnym Ślasku. Za nami VII Memoriał Franza Pabla w Karłowie, a przed nami XVIII Memoriał Stanisława Bodzka w Opawie. W Karłowie startowali wałbrzyszanie.  Dystans 25 km wygrał Czech  Dawid Srutek, a drugi był Jakub Ogorzałek ze stratą 3 sekund. Piotr Kwiatkwoski zajął 21. miejsce. Na dystansie 10 km najlepszy był Arkadiusz Ogorzałek (tata Jakuba), drugi był Czech Tomas Cada (podobnie jak Srutek znany z Biegu Gwarków). Marcin Stefanow zajął 10. miejsce, Eugeniusz Marcinowski 25., a Józef Żuk 62. W Jakuszycach rozegrano Sztafetę Piastów (4x6km), wygrał AWF Wrocław, a czwarte miejsce zajęła ekipa Czarnego Boru - Gminy Ludzi Z Pasją. Teraz przed nami (sobota 09.02 Opawa koło Lubawki) XVIII Memoriał Stanisława Bodzka. A koniec lutego to juz 43. Bieg Piastów. W dwóch weekendowych terminach. Gościem honorowym będzie Justyna Kowalczyk, która obecnie jest trenerką kadry seniorek i juniorek (razem z Aleksandrem Wierietielnym) i biega jeszcze maratony narciarskie. W Jakuszycach wystartuje 2.03 na głównym dystansie.