** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza z 16 marca 2019 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK - została odwołana** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków  w przyszłym roku - 09.02.2020**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Jutro jasne
Dzisiaj jest wtorek, 19 listopada 2019 roku.

We wtorek podczas konferencji prasowej w Bielawie zapadną ostateczne decyzje w sprawie XXXVII Biegu Gwarków. Po poniedziałkowych rozmowach organizatorów wygląda na to, że 16 marca na Przełęczy Jugowskiej odbędą się w ramach Gwarków dwa biegi - na 10 i 20 km. Można więc sie zapisywać się nadal  do startu w naszej imprezie. A my zapraszamy na konferencję  we wtorek 5 marca w Bielawskim Inkubatorze Przedsiębiorczości  Bielawa ul. Wolności 24, sala konferencyjna, godzina 10.00.  Tymczasem na nami 43. Bieg Piastów. Z udziałem Justyny Kowalczyk, która w sobotę wystartowała na królewskim dystansie 50 km. Do Jakuszyc przyjechała prosto po MŚ. I przegrała tylko z 12 panami, w tym o 7 minut ze zwyciezcą Czechem Pavlem Ondraszkiem.  Dwie minuty za nią przybiegł nasz były biathlonista Krzysztof Pływaczyk (na zdjęciu), który zajął 17. miejsce, a inny były biathlonista Arkadiusz Ogorzałek był 50.  Biegli i inni wałbrzyszanie:  184. był Marian Myjak, 213. Marcin Stefanow, 235. Artur Mazurek,  654. Sebastian Raciniewski, a po 5 godzinach metę osiągnęli wałbrzyscy biegacze Anna Grześkowiak i Marcin Dudziński. Na starcie stanęło prawie 2 tysiace biegaczy. W piątek odbył się bieg na 30 km, wygrał Niemiec Toni Escher,  8. był nasz były biathlonista Tomasz Jurczak, a 17. Daniel Filip. W niedzielę był bieg ostatni na 25 km, wystartowało 1700 narciarzy. Wygrał Czech Jiri Rocarek, a Waldemar Poręba był 22.  Odnaleźliśmy też na mecie Konrada Pełczyńskiego, Dariusza Kalitę, Edwarda Kozłowicza. A teraz już czas na Gwarki.