** Witamy na oficjalnej stronie XXXVI Biegu Gwarków. ** Impreza odbyła się 19 lutego 2017 roku na Przełęczy Jugowskiej** Zapraszamy za rok na kolejny Bieg Gwarków 2018**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Tak było w lutym
Dzisiaj jest środa, 20 września 2017 roku.

W Wałbrzychu plus 6 stopni, w Andrzejówce plus cztery. I dość mocny wiatr. Śniegu jeszcze nie ma, ale to nie powinno przerażać narciarzy. Czas na sucha zaprawę. Wkrótce będziemy śledzić przygotowania kilku najbardziej uznanych uczestników Biegu Gwarków -  Edka Dudka, Józka Żuka, Krzyska Figla, Kazika Urbaniaka. Opowiedzą o tym, co robić, by łapać formę już treaz i nie bać się dystansu 5, 10 czy nawet 20 km.

Pamiętamy jak było na poprzednim biegu - wówczas także śniegu wokół nie było za wiele, ale w Andrzejówce było go sporo, trasy było nieźle przygotowane, świeciło słońce. OSiR Wałbrzych obiecuje, że w tym roku także tak będzie 29 stycznia 2012 roku. Szykujcie więc formę, zapisujcie się do biegu. Zakładka "Zgłoszenia" już jest czynna, a zapisy są przygotowane bardzo przystępnie. Chcemy w tym roku pobić rekord frekwencji w drugiej dekadzie XXI wieku. Nie będzie to takie łatwe, bo ten rekord wynosi 662 uczestników. Jak na jeden dzień i na trasy w Andrzejówce to liczba pokaźna. Wierzymy, że jednak wynik z lutego tego roku uda się poprawić.

Jak było na poprzednim XXXII Biegu Gwarków? Na stronie prezentujemy zmieniające się zdjęcia z 6 lutego 2011. Przypomnijmy też wyniki. Dystans 20 km w stylu klasycznym wygrywają Maja Włoszczowska (tak, tak to nasza mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim) i  Mariusz Michałek.  W stylu dowolnym najszybciej dystans pokonali Edyta Okoń i reprezentant Polski w biegach narciarskich Maciej Kreczmer. Na dystansie 10 km stylem klasycznym najszybsi byli Iwona Kucharska i Mariusz Dziadkowiec - Michoń. Ten ostatni kontynuuje tradycje rodzinne w Biegu Gwarków, jego mama Dorota ma na swoim koncie najwięcej indywidualnych zwycięstw w naszym biegu - sześć! W stylu dowolnym na 10 km zwyciężyli Lenka Kracmarova (Czechy) i Piotr Skowron.

Poprzedni bieg cieszył się szczególnym wzięciem ... u kolarzy. Nie tylko Maja Włoszczowska stanęła na starcie. Wokół Andrzejowki biegli także Natalia Frączek, Paulina Guz, Tomasz Mickiewicz, Jakub Pytka, Justyna Kwiecińska, Filip Helta. Ta zimowa zaprawa bardzo im się przydała. w 2011 roku Maja Włoszczowska została wicemistrzynią świata i Europy. Paulina Guz została drużynowa mistrzynią kraju. Pytka i Mickiewicz także zdobyli medal MP juniorów. Widać, że Gwarki służą kolarzom. Liczymy na ich start także w 2012 roku!