** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza z 16 marca 2019 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK - została odwołana** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków  w przyszłym roku - 09.02.2020**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Sylwester na biało
Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 roku.
 

Sprawdziły się prognozy pogody dla Ziemi Wałbrzyskiej. W piątek popadł śnieg, nie ma go za dużo, ale dookoła jest biało. I biało jest w Andrzejówce. Tam nawet trzyma mróz. Śniegu jest kilkanaście centymetrów, lekko świeci słońce, trzyma lekki mróz, jest po prostu pięknie.

I takiego Sylwestra życzymy wszystkim narciarzom i sympatykom Biegu Gwarków. Wałbrzyszanie nawet dzisiaj trenowali, co prawda nie na nartach, ale na nogach, żegnając stary rok 2011 akcją "Wałbrzych biega z prezydentem". Tak przed laty narodził się dzisiaj bardzo popularny bieg sylwestrowy w Trzebnicy. Wałbrzych od kilku tygodni  biega z prezydentem i może w ten sposób narodzi się tradycja stałego licznego wałbrzyskiego biegu w Sylwestra. Zaczyna się skromnie, ale takie są zawsze początki. Już mamy zaplanowany półmaraton na sierpień. A za kilka dni czekają nas biegowe imprezy roku 2012, które świetnie pozwolą utrzymać - jak ktoś już ma, albo zacząć budować formę na Bieg Gwarków. Do imprezy pozostało już 28 dni!

Rośnie nam lista startowa. Może jeszcze w starym roku pęknie pierwsza "100"? Zachęcamy do rejestrowania się przez internet. Na obecnej liście są znane nam dobrze z poprzednich biegów nazwiska. Już zgłosił się były prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, co bardzo ucieszyło jego konkurenta z ostatnich imprez Edwarda Dudka. Nie mamy pewności czy obecny prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zdecyduje się na start na nartach biegowych, ale funkcja zobowiązuje, a regularne treningi biegowe robią swoje. Pojawiła się na liście kolejna kolarka, była mistrzyni kraju w kategorii młodzieżowej Natalia Frączek. Odważnie wpisała się na dystans 20 km. Zgłosił się Marek Dolat, jak sam o sobie pisze "legenda Biegu Gwarków". Także wielokrotny współorganziator. Skoro jest Marek, to już wiemy kto będzie ostatni na głównym dystansie (odsyłamy do wpisu na liście zgłoszeń). Pojawiła się na liście także pierwsza z licznej rodziny Dudków z Radziechowych koło Żywca - Weronika. To gimnazjalistka, widać, że nie czekała na decyzje taty Edwarda, bo w tym wieku rodziców się pyta o niezbyt wiele rzeczy, sama wpisała się na listę i będzie na biegu pod Andrzejówką. Czekamy na jej siostry i rodziców...  

Dzisiaj dzień szczególny, ostatni dzień roku 2011.  Piękne życzenia na swojej stronie internetowej składa organizator Biegu Gwarków  - OSiR Wałbrzych (www.osir.walbrzych.pl). Dołączamy się do nich, życząc dobrej zabawy sylwestrowej i równie - jak ten obecny, nie wypada być zachłannym skoro wokół głośno o kryzysie - udanego roku przyszłego. Dla nas roku szczególnego: miejskich inwestycji sportowych, polskiego Euro 2012, olimpijskiego z wałbrzyskimi akcentami, pucharowo-światowego w naszym kraju z udziałem Justyny Kowalczyk (pięknie biega w Tour de Ski pod okiem wałbrzyskiego trenera Aleksandra Wierietielnego). Jednym tchem: Do Siego Roku 2012!