** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza z 9 lutego  2020 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK - została odwołana** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków  w przyszłym roku 2021**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Coraz lepiej
Dzisiaj jest piątek, 03 lipca 2020 roku.

Coraz lepiej jest z zimą w Andrzejówce. Dopadało śniegu, w sobotę rano wciąż padał, trzyma mróz, trasy są utwardzane. W piątek przedstawiciele OSiR Wałbrzych byli w Opawie i Dusznikach. Z Opawy przywieźli skuter, teraz jak MCK Mieroszów, dołoży swój, to już trzy skutery mogą utwardzać trasy wokół Waligóry i Klina. Tym samym warunki do treningu będą dobre i śmiało można w weekend przyjeżdżać na trening, a potem na herbatę do schroniska. W Dusznikach wałbrzyszanie uzgadniali warunki pracy ratraka. Nawet na Jamrozowej Polanie do tej pory on nie pracował za wiele, bo nie było wystarczająco dużo śniegu. Do Andrzejówki przyjedzie w najbliższym tygodniu, jeżeli spadnie kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Jeżeli aż takich opadów nie będzie, to ratrak przyjdzie na kilka dni przed naszym biegiem i wówczas przygotuje trasy na samą imprezę.

Dzisiaj do Jakuszyc pojechał sam dyrektor Biegu Gwarkow Mariusz Gawlik. Zawiózł materiały promocyjne, które jutro bedą rozdawane na Polanie Jakuszyckiej uczestnikom Biegu Tysiąclecia. I ma zamiar sam zrobić dzisiaj rundkę 10 km, bo w Biegu Gwarków nie może biegać, ale chce zaliczyć przynajmniej jeden z dystansów. Na naszej liście zgłoszeń są już zagraniczni narciarze. Dobry przyklad dał Czech Tomas Cada, który był wysoko w Biegu Gwarków i z obecnie zgłoszonych zawodników staje się kandydatem do zwycięstwa. Gremialnie, co cieszy, zapisali się do Biegu Dudkowie z Radziechowych. Tata kazał dzieci posłuchały. Już aż siedmiono jest ich na liście zgłoszeń. Może uda nam się przez ten weekend osiągnąć liczbę 200 zgłoszonych narciarzy? Zapisujmy się elektronicznie, to nic nie kosztuje, a ułatwia pracę i zawodnikom, i organziatorom. W przyszłym tygodniu będą gotowe numery startowe, które będą już wydawane w Wałbrzychu.

I zapraszamy do Jakuszyc na Bieg Tysiąclecia. Sporo walbrzyszan, którzy zdecydowali się startować w tym cyklu, tam się wybiera w niedzielę (start godz. 11, dystanse 9,3 k 18,6 km). W grudniowej imprezie SNS wystartowało ponad 235 zawodników, jest szansa, że jutro ten rekord zostanie poprawiony.