** Witamy na oficjalnej stronie XXXVI Biegu Gwarków. ** Impreza odbyła się 19 lutego 2017 roku na Przełęczy Jugowskiej** Zapraszamy za rok na kolejny Bieg Gwarków 2018**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Szukają punktów
Dzisiaj jest poniedziałek, 25 września 2017 roku.

XXXIII Bieg Gwarków za nami, ale przed nami jeszcze ważne imprezy sezonu narciarskiego dla amatorów - Bieg Piastów, finał Salomon Nordic Sunday i  MP amatorów. A przed kibicami Puchar Świata w Jakuszycach. Kilkoro wałbrzyszan regularnie startuje w imprezach zaliczanych do MPA i SNS, szukając w tych startach punktów do klasyfikacji. Pisaliśmy o Sebastianie Raciniewskim, który wybrał się aż w Bieszczady, by tam punktować w Mistrzostwach Polski Amatorów. Nic dziwnego, że w bliższych terytiorialnie biegach wystąpiło więcej wałbrzyszan. I to z dobrym sportowym efektem.

Regularnie startują w MP amatorów Marcin Stefanow, Sebastian Raciniewski, Henryk Fortoński i Krystyna Figura. Cała czwórka wzięła udział w I Mistrzostwach Polski Amatorów w biegach sprinterskich. W Jakuszycach na dystansie na 1450 m Stefanow był w open 7. (4. w M2), a Raciniewski 23.  W rywalizacji pań Krystyna Figura (Mieroszów) zajęła 5. miejsce. Bieg dlugi MP amatorów na 10 km wygrał Jakub Mroziński, a trzeci był Arkadiusz Ogorzałek.  W tym biegu Marcin Stefanow zajął 13. miejsce, Sebastian Raciniewski był 14., a Henryk Fortoński 50. Krystyna Figura w biegu pań na 5 km była 6.

Wałbrzyszanie licznie startowali w Memoriale Bodzka w Opawie, który także zaliczany jest do MP amatorów.  W młodszych kategoriach pokazali się nasi biathloniści z  UKN Melafir Czarny Bór. Agata Michalik wygrała bieg w kategorii K1, a Krystyna Figura była 5. w K5.  W M0 Mariusz Wtorek zajął 3. miejsce, a Gracjan Cabała - 4. W kategorii M1 drugi był Łukasz Pancerz. W M2 trzecie miejsce zajął Waldemar Poręba, piąte Marcin Stefanow, a dziewiąte Sebastian Raciniewski. Kategorię M3 wygrał Arkadiusz Ogorzałek. W M4 Marian Myjak był drugi, a Henryk Fortoński szósty. Kategorię M5 wygrał Janusz Biskup. Widać więc, że wałbrzyszanie szukają punktów przy każdej okazji, zarówno w MP amatorów, jak w SNS.

Teraz przed nami impreza wyjątkowa, bo rozgrywana po praz pierwszy. BUM czyli Bieg Ulicami Miasta w Dusznikach - Zdroju. Na ten bieg zaprasza Weronika Nowakowska-Ziemniak, nasza utytułowana biathlonistka, która pochodzi z Dusznik. Pierwszy BUM zostanie rozegrany w dniach 10-12.02. Szczegóły na www.biegulicamimiasta.pl. Śniegu w Dusznikach nie brakuje, więc impreza powinna się udać. Tydzien później, 18.02 na swoj bieg narciarski LZS zaprasza Bystrzyca Kłodzka na Przełęcz Spaloną. W tym samym czasie kibicować będziemy Justynie Kowalczyk, bo w dniach 17-18.02 zostanie rozegrany w Jakuszycach PŚ w sprintach i biegach. Nie ma co więc chować jeszcze nart, sezon w pełni....