** Witamy na oficjalnej stronie XXXVII Biegu Gwarków. ** Impreza z 16 marca 2019 roku na Przełęczy Jugowskiej - JUGÓW PARK - została odwołana** Zapraszamy na kolejny Bieg Gwarków  w przyszłym roku - 09.02.2020**

Losowa fotografia

Organizatorzy

Patroni medialni

Sponsorzy

Partnerzy

bieggwarkow.pl » Ogorzałek nieszczęśliwy
Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2019 roku.
 

Pecha ma Arkadiusz Ogorzałek, który jest naszym najczęściej startującym narciarze w masowych biegach. Ale żadnego nie może wygrać. Bardzo blisko był w sobotę w Dusznikach, gdzie po raz pierwszy rozegrano Bieg Ulicami Miasta. Na krótkim dystansie 7,5 km Ogorzełek znowu był drugi, a zwycięstwo przegrał o ... 1 sekundę. W Dusznikach brylowali Czesi. Wygrali trzy z czterech biegów. W stylu klasycznym na 7,5 km najlepszy był Pavel Jirena, który potem zdążył wygrać bieg na 15 km ... stylem dowolnym. To właśnie z nim przegrał Ogorzałek.  Zresztą podwójnie, bo w biegu na 15 km także był drugi.  Dystans 15 km stylem klasycznym wygrał Czech Jiri Beran. Jedyne polskie zwycięstwo to wygrana Waldemara Poręby z Czarnego Boru w biegu na 7,5 km klasykiem. Na dystansie o połowę krótszym Poręba był czwarty. W I BUM wystartowalo osattecznie 139 narciarzy na czterech dystansach i 14 przedstawicieli nordic walking. W tej grupie byli wałbrzyszanie.  Mariusz Włochal był czwarty na 15 km klasykiem, ósme miejsce zajął Artur Kaszubski, jedenasty Mirosław Kabat, a siedemnasty Grzegorz Szydłowski. Ten ostatni zajął miejsce w górnej połówce biegaczy i jest dowodem, że narty mocno wciągają biegaczy. Szydłowski zaczął od chodzenia z  kijkami, wystartował w Gwarkach, a teraz szuka okazji, by jak naczęściej brać udział w narciarskich imprezach. Na dystansie 15 km stylem dowolnym 12. był Piotr Kwiatkowski, a 14. Janusz Biskup. Na dystansie 7,5 km 18. miejsce zajał Artur Kaszubski, a 22. Józef Żuk. Zawody  w nordic walking na dystansie 12 km wygrała Elzbieta Wojnowska.

Organizatorzy I BUM w Dusznikach obiecują kontynuację imprezy w latach następnych, zarówno w  biegach, jak w nordic walking.