1. Utwórz/zaloguj się na konto na stronie www.ridewithgps.com

Wpłać symboliczną opłatę startową w wysokości 20 zł na konto:

Santander Bank Polska S.A. 13 1090 2284 0000 0001 1896 1299

Z dopiskiem – Bieg Gwarków 2022 (Imię i nazwisko)

2. Pobierz darmową aplikację Ride with GPS na Android lub iOS, zaloguj się na swoje konto.

3. Kliknij ZAPROSZENIE (RSVP).

4. W celu zaliczenia Biegu: włącz rejestrowanie aktywności w aplikacji bądź w innym urządzeniu rejestrującym ślad GPS (Garmin, Polar), poruszaj się po trasie Biegu od startu do mety w kierunku podanym na mapie (z racji różnej czułości modułów GPS w urządzeniach sugerujemy rozpoczęcie i zakończenie biegu z zapasem ok. 50 m od punktu startu/mety wyznaczonego w terenie). Po zakończeniu Biegu zapisz aktywność w aplikacji Ride with GPS (Save) i w innym urządzeniu rejestrującym GPS.

Używając aplikacji Ride with GPS pokonany przez Ciebie Bieg zostanie automatycznie zaliczony i naniesiony na Tablicę Wyników 38. Biegu Gwarków.

W przypadku innych urządzeń GPS (np. Suunto, Polar) musisz ręcznie wczytać (Upload) swoją aktywność na swoim profilu Ride with GPS – najwygodniej z poziomu komputera, laptopa.

W przypadku urządzeń Garmin każda aktywność jest automatycznie przesyłana do RWGPS pod warunkiem połączenia konta GarminConnect i RWGPS.

Tablica Wyników 38.Biegu Gwarków widoczna jest tylko z poziomu przeglądarki internetowej (nie można jej zobaczyć poprzez aplikację Ride with GPS bezpośrednio, ale klikając link w opisie Biegu Tablica Wyników).

Wasza aktywność może być dłuższa niż wyznaczone trasy, aplikacja sama wybierze i zaliczy właściwą trasę jeśli ją przebiegniecie od Startu do Mety.

WAŻNE:

Twój smartfon musi mieć wyłączone oszczędzanie baterii i jak najczęstsze logowanie się do GPS.

Ważne, aby jak najdokładniej zapisywał log Twojej aktywności.

W aplikacji RWGPS kliknij: koło zębate w lewym górny rogu –>Logging –> Logging interval –> 1 sek.

Warto też przy okazji wyłączyć opcję Auto-pause.

Twoja aktywność nie może być prywatna, musi być publiczna (widoczna dla wszystkich).

Trasa 1

Trasa BG1: Niedźwiedź (START) → Kozie Siodło → Lis (dolna część) → Lisie Skały(tam zawróć) → Lis (dolna część) → Kozie Siodło (META)

Profil trasy

Trasa 2

Trasa BG2: Nietoperz (START) → Bielawska Polana (META)

Profil trasy